راهنمای خرید مبل

راهنمای خرید مبل در تهران

مبل و غذاخوری پانیز

در روزگار امروز تقریبا همه خانواده های شهری و بسیاری از خانواده های روستایی از مبل در منزل و محل کار خودشان استفاده می کنند. بنابراین مبلمان تبدیل به یکی از اجزای اصلی دکوراسیون شده است. علاوه بر مبلمان منزل و محل کار، مبلمان برای فضای باز، مبلمان کودک، مبلمان هوشمند نیز به این بازار اضافه شده اند. برای پاسخ به این نیاز بازار، انواع بسیار متنوعی از مبلمان تولید و عرضه می شود. افراد زیادی هم در این صنعت مشغول به کار هستند. این موضوع باعث شده برای خرید مبل با وسعت گسترده ای از برندها، رنگ ها، سبک ها و مدل ها روبرو باشیم. به همین خاطر هنگام انتخاب مبل دچار سردرگمی و حیرت می شویم. این مساله ضرورت اطلاعات کافی برای اتخاذ تصمیم درست را نشان می دهد. در این مقاله همراه با تصاویر جذاب شما را برای خرید مبل در تهران راهنمایی خواهیم کرد.

مبل پانیز

نقش مبل در دکوراسیون

همه انسان ها به طور طبیعی زیبایی را دوست دارند. اگر چه معنا و مفهوم زیبایی برای افراد مختلف متفاوت است، اما همه طالب زیبایی هستند. منزل و محل کار به عنوان دو مکان اصلی که افراد بیشترین زمان خود را در آن سپری می کنند، به لحاظ زیبایی برای همه اهمیت دارد. از این رو هر فرد و خانواده تمام تلاش خود را برای زیباسازی آن صرف می کند.

مبلمان به عنوان یکی از اجزای اصلی و شاید بزرگترین عضو دکوراسیون نقش بسیار مهمی در زیبایی و جذابیت آن دارد. در کنار مبلمان، فرش، سرویس ناهارخوری، میز تلویزیون، میزهای پذیرایی، کنسول، تابلوها و دیوارکوب ها، گل های طبیعی و مصنوعی و سایر تزئینات ریز و درشت قرار دارند. رنگ و مدل مبلمان می تواند فضای بزرگ را کوچک نشان داده یا برعکس باعث بزرگ نمایی فضا شود. سبک مبلمان می تواند دوران ویکتوریایی یا عصر فرامدرن را در ذهن شما تداعی کند. می تواند باعث گرمی فضا یا احساس خنکی در آن گردد. راحتی مبل می تواند شما را برای یک استراحت یا دورهمی جذاب یاری کند.

همه این ها را گفتیم تا نشان دهیم مبل نقش مهمی در دکوراسیون و حتی سبک زندگی شما دارد. از این رو برای انتخاب مبل خوب باید دقت کافی به خرج داده و به اندازه کافی تحقیق کنید. اگر ساکن پایتخت هستید، برای خرید مبل در تهران چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

مبل خوب چه ویژگی دارد؟

ابتدا به این سوال مهم پاسخی کوتاه خواهیم داد که در خرید مبل خوب باید چه نکاتی مد نظر داشته باشیم؟ انتخاب مبل خوب کاملا بستگی به شرایط شما و خانواده شما دارد. سلیقه و اولویت های منحصر به فرد شما، ابعاد و میزان نور فضایی که قرار است مبل در آن مهمان شود، سبک دکوراسیون این فضا، شرایط اقتصادی، مستاجر یا مالک بودن، تعداد اعضای خانواده به ویژه کودکان و افراد مسن، از جمله مهم ترین عواملی هستند که باید در خرید مبل در نظر داشته باشید.

به عنوان مثال خرید مبل بزرگ با رنگ سفید برای خانه ای اجاره ای که فرزند نوپا دارد مناسب نخواهد بود. البته که رنگ سفید زیباست، اما دغدغه و نگرانی از کثیف شدن به طور مداوم شما را آزار خواهد داد. مگر اینکه بخواهید با روکش مناسب آن را بپوشانید. پس در هنگام خرید مبل نیازها و شرایط مختص خود را به طور واقع بینانه در نظر داشته باشید.

خرید مبل در تهران

حال به موضوع اصلی خرید مبل در تهران خواهیم پرداخت. بعد از بررسی و سنجش شرایط خود، باید در مورد ویژگی های انواع مبل تحقیق کنید. سبک سنتی ایرانی، سبک کلاسیک (سنتی اروپایی) و نئوکلاسیک، سبک مدرن و فرامدرن، سبک اسکاندیناوی از جمله سبک های رایج در بازار مبل هستند. هر کدام از این سبک ها شامل انواع بسیار متنوعی از طرح و رنگ هستند. هر کدام ویژگی های خاصی دارند که برخی علی رغم زیبایی و جذابیت فوق العاده، برای نیاز و موقعیت شما اصلا مناسب نیست. پس علاوه بر ویژگی ظاهری، استحکام و کارکردهای مبل را نیز مدنظر قرار داده و آنها را با شرایط خود انطباق دهید.

برای خرید مبل در تهران می توانید به فروشگاه های آنلاین و یا پاساژها و بازارهای واقعی مراجعه نمایید. در شهرهای بزرگ معمولا بازارهای تخصصی برای محصولات مختلف از جمله مبلمان وجود دارد. برای خرید سرویس خواب یا خرید میز تلویزیون و مبل می توانید به این بازارها مراجعه کرده و از محصولات مختلف تمام برندها و تولیدکننده ها بازدید نمایید. ویژگی های هرکدام را از نزدیک مشاهده کرده و سوالات خود را از فروشندگان بپرسید. از بازارهای مطرح تهران می توان به بازار یافت آباد که هزاران فروشگاه در آن فعالیت دارند، اشاره کرد. بازار مبل دلاوران، چهاردانگه، جاجرود از دیگر بازارهای مطرح تهران برای خرید مبل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *