راهنمای خرید مبل

راهنمایی برای خرید مبل در شمال تهران

مبل صدف

اگر شما ساکن تهران هستید و قصد خرید مبل دارید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود. همچنین اگر ساکن سایر شهرها و مناطق کشور عزیزمان هستید، حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید. نکات ارزنده ای در مورد خرید مبل ارائه خواهیم کرد، به همراه تصاویر متنوعی از انواع مبلمان زیبا و شیک. با ما همراه باشید.

نکات مهم در خرید مبل

شاید به تازگی ازدواج کرده و می خواهید زندگی مشترک خود را آغاز کنید، بنابراین قصد خرید مبل دارید. ممکن است قصد تعویض مبلمان منزل و محل کار خود را دارید. یا به خانه ای بزرگتر نقل مکان کرده و باید به مبلمان خود اضافه کنید. به هر حال به خاطر داشته باشید خرید مبل نیازمند صرف هزینه نسبتا بالاست، بنابراین در انتخاب آن نکات مختلفی را باید مد نظر داشته باشید. در ادامه برخی از مهم ترین این نکات مانند استحکام مبل، رنگ، سبک و نوع مبل، نیازسنجی شرایط و فضا را ذکر خواهیم کرد.

استحکام مبل

مبل در هر مکانی که باشد یکی از پرمخاطب ترین وسایل خواهد بود، چه در منزل، چه در محل کار و چه در فضای آزاد مانند باغ و پارک. بنابراین استحکام مبل بسیار اهمیت دارد. در این مورد عوامل مختلفی دخالت دارند. اول بدنه مبلمان و نحوه کلاف بندی اسکلت آن است. دوم نوع فومی است که در آن به کار رفته (فوم گرم یا فوم سرد)، سوم جنس پارچه ای که برای آن انتخاب می کنید. در مورد نحوه کلاف بندی باید سراغ فروشگاه و برندی بروید که مطمئن باشید نسبت به این موضوع متعهدانه عمل می کند. زیرا شما نمی توانید کلاف های مبل را بعد از تکمیل ببینید. اما در انتخاب نوع فوم و پارچه، انتخاب شما نقش مهمی دارد. پس قبل از انتخاب در مورد ویژگی انواع فوم و پارچه تحقیق کنید.

رنگ، سبک و نوع مبل

اگر گشتی در بازار مبل بزنید، با انواع بسیار متنوعی از مبل روبرو خواهید شد. تنوع در رنگ، سبک و نوع با اسامی متفاوت که قبلا نشنیده اید. از آن جایی تعداد طراحان و تولیدکنندگان صنعت مبلمان بسیار زیاد هستند، از طرف دیگر تقاضا برای انواع مبل افزایش یافته، عرضه آن نیز به شدت گسترش یافته است.

پس برای انتخاب مبل، باید شناخت نسبی به انواع مبل، ویژگی ها و کارکردهای آنها داشته باشید. برای کسب این اطلاعات می توانید در اینترنت جستجو کرده و یا از فروشندگان سوال بپرسید. همچنین می توانید از انواع مبل در فروشگاه های آنلاین یا واقعی بازدید نمایید.

نیازسنجی شرایط و فضا

یکی از مهم ترین مراحل برای خرید مبل این است که شرایط و فضای خود را بررسی نمایید. به عنوان مثال خرید مبل چستر یا چسترفیلد (Chesterfield) برای فضایی کوچک مناسب نخواهد بود. یا خرید مبل مدرن برای فضایی با دکوراسیون سنتی گزینه جذابی نیست. شرایط اقتصادی و اولویت خود را نیز در نظر داشته باشید.

اگر قصد خرید مبل ال را دارید باید بدانید انواع مختلفی از این نوع مبل وجود دارد، برخی حالت چینش U شکل و برخی حالت چینش L شکل دارند. برخی دارای تعداد قطعات بیشتری هستند که دست شما را برای انواع چیدمان باز می گذارند. اگر آپارتمان شما کوچک است می توانید مبلی را انتخاب کنید که به راحتی بتوانید آن را به تخت خواب تبدیل کنید. اگر برای استراحت از مبل استفاده می کنید نباید سراغ مبل استیل بروید. اگر نور طبیعی در فضای شما کم است می توانید با انتخاب یک رنگ روشن آن را بزرگتر و پرنورتر جلوه دهید.

آیا طالب جدیدترین و بروزترین مبل هستید یا ترجیح می دهید مدلی را انتخاب کنید که از گذشته مرسوم بوده است؟ آیا جزو افراد تنوع طلب هستید و خیلی زود مبلمان را تعویض خواهید کرد یا استحکام آن برای شما مهم تر است؟ چقدر می خواهید برای خرید مبل هزینه کنید؟ حتما شرایط مختلف خود را در نظر داشته و در خرید دنبال گزینه ای باشید که با آنها منطبق باشد.

خرید مبل در شمال تهران

بعد از اینکه طرح و رنگ و نوع مبل مناسب با شرایط خود را انتخاب کردید نوبت به انتخاب بازار می رسد. به خاطر داشته باشید قبل از بررسی موارد یاد شده و نتیجه گیری، برای خرید مبل اقدام نکنید. چون ممکن است پشیمان شده و متحمل هزینه های سنگین شوید. می توانید برای خرید سراغ فروشگاه های اینترنتی بروید. این کار باعث صرفه جویی شما در زمان می شود.

اما بسیاری ترجیح می دهند از نزدیک مبل را ببینند و تست کنند. باید بدانید بازارهای تخصصی در تهران و شهرهای بزرگ وجود دارد. برای خرید مبل در شمال تهران می توانید به بازارهای تخصصی واقع در خیابان یافت آباد مراجعه کنید که تقریبا در مرکز شهر واقع است. بازار چهاردانگه واقع در بزرگراه تهران قم، یکی از بزرگترین و جذاب ترین بازارهای حال حاضر تهران برای خرید انواع مبل است. بازار مبل جاجرود در مسیر آبعلی، از قدیمی ترین و شناخته شده ترین بازارهای مبل تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *