راهنمای خرید مبل

خرید مبل در چهاردانگه در انواع سبک و طرح

خرید مبل در چهاردانگه

اگر قصد خرید مبل جدید دارید حتما به بازار مبل چهاردانگه سر بزنید. در این مقاله ضمن معرفی بازار مبل چهاردانگه تهران، نکاتی کاربردی در مورد خرید مبل ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

خرید مبل در چهاردانگه تهران

در تهران و شهرهای بزرگ مراکز تخصصی برای انواع محصولات وجود دارد. یکی از بازارهای بزرگ و مطرح برای خرید سرویس خواب، سرویس ناهارخوری، کنسول، میز تلویزیون و مبل در تهران، بازار مبل چهاردانگه است. این بازار همان طور که در نقشه بالا مشاهده می فرمایید بعد از شهرک صنعتی چهاردانگه و نزدیک بزرگراه تهران ساوه واقع شده است.

چرا شما را به خرید مبل در چهاردانگه دعوت می کنیم؟ دلیل اول این است که این بازار به قیمت مناسب شهرت دارد. یعنی شما با هر مقدار پولی که برای خرید مبل در نظر گرفته اید، می توانید در این بازار مبل مناسب و به صرفه بیابید. دلیل دوم حضور برندها و تولیدکننده های مختلف در این بازار است. مراجعه حداکثری مردم از تهران و شهرهای اطراف برای خرید به این بازار موجب شده، تولیدکنندگان مختلف فرصت را غنیمت دانسته و خود را در این بازار معرفی نمایند. بنابراین رقابت بین تولید کننده ها خود باعث تنظیم قیمت شده است.

بنابراین خرید مبل در چهاردانگه از این لحاظ مناسب است که شما می توانید از محصولات تولیدکننده های مختلف بدون واسطه خرید کنید. بنابراین هم پول کمتری پرداخت کرده و هم محصول معتبری را با خود می برید. به علاه برای خرید میز تلویزیون، کنسول و سایر محصولات مرتبط نیز می توانید به این مراجعه نمایید.

نکات مهم در خرید مبل

قبل از خرید مبل در چهاردانگه یا سایر بازارها حتما باید نکاتی را در نظر داشته باشید. اگر به این گونه بازارها مراجعه کرده باشید، با وسعت گسترده ای از انواع و اقسام مبل زیبا و جذاب روبرو می شوید. از آن جایی که قصد خرید یک یا دو دست مبل را دارید، انتخاب بین این گزینه های فوق العاده، سخت خواهد بود. پس حتما باید لیستی از اولویت های خود تهیه کنید. در این لیست رنگ مورد نظر، سبک و مدل مبل به طور حدودی مشخص شده باشد.

به ابعاد فضای مورد نظر خود دقت کنید. آیا قرار است مبلمان را در پذیرایی یک آپارتمان کوچک بچینید یا آپارتمان بزرگ؟ آیا قصد خرید مبل ال و چند قطعه دارید؟ مبل راحتی یا رسمی؟ خرید مبل چستر را ترجیح می دهید یا استیل؟ سبک دکوراسیون فضای شما چگونه است؟ سنتی، کلاسیک یا مدرن؟ عمده رنگ های این فضا روشن هستند یا تیره، گرم یا سرد؟ گاهی برای افزایش جذابیت لازم است در یک فضای خنثی، با رنگ گرم و تیره تناقض ایجاد کنید. یا با رنگی از همان نوع هماهنگی بیشتر خلق کنید. پارچه مبلی ساده را ترجیح می دهید یا طرح دار یا ترکیبی از هر دو؟ پس حتما شرایط فضا و مکانی که می خواهید مبلمان را در آن قرار دهید به خوبی بررسی نمایید.

معرفی مختصر انواع مبلمان

بعد از بررسی شرایط و انتظارات خود از یک مبل ایده آل، باید در مورد ویژگی های انواع مبل بدانید. در این مقاله کوتاه فرصت معرفی همه انواع مبل وجود ندارد، به طور خلاصه برخی از آنها را معرفی می کنیم. در یک تقسیم بندی می توان مبلمان را به دو دسته راحتی و رسمی تقسیم بندی کرد. به طور طبیعی رنگ در مبلمان راحتی بسیار متنوع است اما در مبلمان رسمی معمولا از رنگ های خنثی و تیره استفاده می شود.

مبلمان سبک های مختلفی دارد که به لحاظ تاریخی تقدم و تاخر دارند. البته همیشه نمی توان مرز مشخصی بین آنها در نظر گرفت. زیرا مبلمان امروزی ترکیبی خلاقانه از سبک های مختلف نیز هست. سبک سنتی ایرانی معمولا با نمادها و نقوش سنتی تزئین شده و در کنار المان های سنتی مانند سماور، فانوس، گلیم جذابیت بیشتری دارد. مبل کلاسیک هم نوعی مبل سنتی تردیشنال (Traditional) محسوب می شود اما نقوش آن بیشتر مربوط به عصر ویکتوریایی در غرب بوده و اندازه آن بزرگ و معمولا همراه با تجملات زیاد است.

مبل اسکاندیناوی به استفاده از متریال طبیعی، استحکام و رنگ های خنثی و گرم شهرت دارد. سادگی، نظم و رویکرد مینیمال از ویژگی های این سبک است. این مبل معمولا ساده و بی زرق و برق بوده و جای کمی اشغال می کند. اگر به فکر خرید مبل مدرن هستید باید بدانید انحنا خطوط در این مدل، نسبت به مدل سنتی کم شده و از اشکال هندسی متقارن، یکنواخت و رنگ های خنثی استفاده می شود. اگر سبک خلوت را ترجیح می دهید، این دو نوع مبلمان مناسب شما خواهد بود.

در مبل پست مدرن یا پسا مدرن، محدودیت مبل مدرن کاسته شده و انواع رنگ و طرح را در کنار هم می بینید. اشکال هندسی نامتقارن و گاه عجیب همراه با رنگ های شاد از ویژگی های این سبک است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *